Регистрация предприятий, ООО, СПД, ЧП, фирм, адвокат – Киев, т. +38 067 232 42 70

Президент України підписав Закон щодо забезпечення прозорості у видобувних галузях

Президент України підписав Закон щодо забезпечення прозорості у видобувних галузях

Июл 10, 2015 в Новости

Президент Петро Порошенко підписав Закон
«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення прозорості у видобувних галузях».

Зокрема, закон зобов’язує користувачів надр та власників спеціальних дозволів на користування нафтогазоносними надрами надавати та оприлюднювати інформацію про загальнодержавні та місцеві податки і збори, інші платежі, а також про виробничу (господарську) діяльність, відповідно до порядку, затвердженого Кабінетом Міністрів. Також органи, що здійснюють державне управління у галузі геологічного вивчення, використання і охорони надр, мають надавати та публікувати інформацію про стан геологічного вивчення, використання і охорони надр відповідно до встановленого Урядом порядку.

Кабінет Міністрів у свою чергу зобов’язується публікувати та поширювати інформацію про загальнодержавні та місцеві податки і збори, та інші платежі, у тому числі контекстної інформації (загального огляду) по видобувних галузях.

Законом доручається Уряду протягом 2-х місяців з дня набрання чинності документом затвердити порядок забезпечення прозорості у видобувних галузях, забезпечивши перехід на звітування надрокористувачів в Україні відповідно до міжнародних стандартів звітності.

Метою закону є посилення прозорості видобувних галузей, впровадження міжнародних стандартів звітності, удосконалення системи управління природними ресурсами, покращення інвестиційного клімату в Україні, впровадження стандартів Ініціатив щодо забезпечення прозорості видобувних галузей та «Партнерства «Відкритий уряд», а також положень Коаліційної угоди.

Ініціатива прозорості видобувних галузей (ІПВГ) — це незалежний і добровільно підтримуваний на міжнародному рівні стандарт забезпечення прозорості, який впроваджується у 46 країнах світу. Однією з головних вимог ІПВГ є підготовка щорічного звіту про платежі, які здійснюють компанії, та доходи, пов’язані з розробкою національних природних ресурсів, які отримують уряди країн.

17 жовтня 2013 року Правлінням ІПВГ на засіданні у м.Абіджан (Республіка Кот- д’Івуар) розглянуто та підтримано заявку України про присвоєння статусу країни — кандидата ІПВГ.

Share

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *