Реєстрація підприємств, ТОВ, СПД, ПП, фірм, адвокат – Київ, т. +38 067 232 42 70

Президент увів у дію рішення РНБО про заходи щодо посилення боротьби зі злочинністю в Україні

Президент увів у дію рішення РНБО про заходи щодо посилення боротьби зі злочинністю в Україні

on Чер 17, 2015 in Новини


Президент Петро Порошенко підписав Указ, яким увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони від 6 травня 2015 року “Про заходи щодо посилення боротьби зі злочинністю в Україні”.

РНБО прийняла низку рішень з метою недопущення загострення криміногенної ситуації в окремих регіонах України, мінімізації впливу відповідних загрозливих чинників на національну безпеку, підвищення ефективності захисту прав і свобод громадян.

Рада визнала за необхідне активізувати боротьбу зі злочинністю, пов’язаною насамперед з бандитизмом, діяльністю незаконних збройних формувань, незаконним обігом вогнепальної зброї та інших засобів ураження, бойових припасів, вибухових речовин, та посилити координацію заходів у цій сфері.

Міністерству внутрішніх справ разом із Службою безпеки України, Адміністрацією Державної прикордонної служби та Військовою службою правопорядку у Збройних Силах доручено невідкладно вжити додаткових заходів щодо зниження рівня злочинності в державі, а також виявлення і ліквідації каналів контрабанди, незаконного переміщення територією України вогнепальної зброї, інших засобів ураження, вибухових речовин, та припинення проявів бандитизму. Також мають невідкладно вжити додаткових заходів щодо посилення контролю на об’єктах, де зосереджено зазначену зброю та вибухові речовини.

РНБО доручила МВС разом зі СБУ вжити вичерпних заходів щодо забезпечення якісного досудового розслідування і передачі до суду наявних кримінальних проваджень у справах про бандитизм, злочини, вчинені організованими групами чи злочинними організаціями, а також активізувати роботу щодо здобування упереджувальної оперативної інформації про наміри і підготовку до проведення контрабанди вогнепальної зброї, інших засобів ураження, бойових припасів, вибухових речовин.

МВС має вжити заходів, спрямованих на підвищення ефективності патрульно- постової служби, зокрема щодо підготовки її працівників з урахуванням досвіду держав – членів Європейського Союзу і США та їх відповідного екіпірування, а також створити єдиний загальнодержавний облік стрілецької зброї та забезпечити територіальні підрозділи названого Центру автоматизованими балістичними ідентифікаційними системами.

Крім того, РНБО доручила Кабінету Міністрів разом зі СБУ розробити та внести на розгляд Верховної Ради законопроекти щодо посилення можливостей та координації діяльності правоохоронних органів стосовно протидії незаконним збройним формуванням, посилення боротьби з терористично-диверсійною і сепаратистською діяльністю та створення ефективних механізмів її виявлення і припинення; унормування порядку використання зброї, зокрема для захисту від посягання на життя та здоров’я особи, її житло та власність.


Share

Post a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Translate »