Реєстрація підприємств, ТОВ, СПД, ПП, фірм, адвокат – Київ, т. +38 067 232 42 70

У Раді хочуть змусити операторів відключати “сірі” телефони без суду

У Раді хочуть змусити операторів відключати “сірі” телефони без суду

on Кві 23, 2015 in Новини

У Раді хочуть змусити операторів відключати “сірі” телефони без суду

Провідні гравці ринку просять не приймати законопроект №1888, називаючи його корупційним і антиринковим.
Українські оператори мобільного та фіксованого зв’язку виступили з відкритим зверненням до народних депутатів про неприпустимість розгляду та прийняття законопроекту №1888 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту інтересів держави, споживачів телекомунікаційних послуг та вдосконалення державного регулювання у сфері користування радіочастотним ресурсом України”. Відповідне звернення підписали “Астеліт”, “Київстар”, “МТС Україна”, “ТриМоб” і “Укртелеком”.

У тексті звернення представники галузі зазначили, що законопроект є антиринковою ініціативою, а також назвали наслідки, до яких призведе прийняття цього закону.

“1) Введенням процедури позасудового відключення операторами мобільного зв’язку абонентських терміналів (мобільних телефонів) фактично регламентується перекладання відповідальності за походження мобільного апарата з постачальників і продавців на абонента, оскільки мобільні оператори будуть зобов’язані самостійно відключати такі апарати.

Ми вважаємо, що боротьба з контрабандою та обігом “сірих” мобільних терміналів є прерогативою правоохоронних органів і митниці, а не мобільних операторів.

2) Введенням обов’язкового частотного моніторингу для всіх радіоелектронних пристроїв мобільного зв’язку, а також їхнім відключенням на підставі розпорядження НКРЗІ регулятор отримає можливість втручатися в господарську діяльність комерційних компаній (мобільних операторів) без процедури судового слідства;

3) Необґрунтоване значне розширення повноважень НКРЗ і виведення їхнього змістовного наповнення за межі закону “Про радіочастотний ресурс”, призведе до того, що дані повноваження будуть визначатися самою комісією”, – йдеться у зверненні.

Галузеві експерти наголошують, що вони неодноразово попереджали автора законопроекту і Комітет з питань інформатизації та зв’язку, але надані рекомендації не були враховані. До того ж вони вважають, що в нинішньому вигляді законопроект №1888 несе загрозу не тільки комерційній діяльності телекомунікаційних компаній, але і базовим конституційним правам громадян.

“Ініціатива не має нічого спільного з реальною боротьбою з контрабандою або дерегуляцією ринку мобільного зв’язку. Ми сподіваємося на те, що народні депутати відхилять законопроект в представленій редакції і відправлять його на доопрацювання з обов’язковим залученням гравців ринку”, – йдеться у зверненні операторів.

Раніше з різкою критикою і вимогою відхилення цього законопроекту в листах на адресу голови Верховної Ради України виступили експерти Американської торгової палати (АСС) та профільної асоціації операторів і провайдерів “Телас”, чиї зауваження також не були враховані при розробці документа.

Законопроект №1888 був зареєстрований у ВР 29 січня 2015 року, відкликаний і повторно (після допрацювання) зареєстрований 12 лютого 2015 року. Автор – народний депутат Олександр Данченко від “Самопомочі”.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначено, що він спрямований на дерегуляцію у сфері користування радіочастотним ресурсом України, скорочення кількості документів дозвільного характеру, зменшення та впорядкування регуляторного впливу держави на відносини у сфері користування радіочастотним ресурсом, захист інтересів держави та споживачів телекомунікаційних послуг у сфері запобігання користуванню кінцевим обладнанням, законність застосування якого на території України не підтверджена, а також гармонізацію законодавства України в регульованій сфері до законодавства ЄС та приведення його у відповідність до вимог Міжнародного союзу електрозв’язку.

Крім того, на думку автора, прийняття законопроекту дозволить отримати додаткові надходження до державного бюджету України в розмірі орієнтовно 1,3 мільярда гривень щорічно.

Share

Post a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Translate »