Уряд затвердив введення 5-10% додаткового збору на імпорт
Кабінет міністрів України 16 лютого затвердив введення в Україні у 2015 році додаткового збору 5-10% на імпорт. Про це заявила міністр фінансів України Наталія Яресько.
“Сьогодні прийняли таке рішення. Як тільки будуть готові списки, воно буде введено в дію”, – заявила міністр, уточнивши, що це буде в найближчі дні.
Нагадаємо, 31 грудня 2014 року президент України Петро Порошенко підписав закон 73-VIII “Про заходи щодо стабілізації платіжного балансу України у відповідності зі статтею XII Генеральної угоди про тарифи й торгівлю 1994 р.”.
Додатковий імпортний збір пропонується ввести тимчасово, строком на 12 місяців, відповідно до статті XII Генеральної угоди про тарифи й торгівлю 1994 року та Домовленості про положення ГАТТ-1994 щодо платіжного балансу.
Об’єктами оподаткування додатковим імпортним збором є товари, зазначені в частинах першій і другій статті 277 Митного кодексу України, крім життєво необхідних товарів у відповідності зі статтею 5 цього закону.
Згідно з проектом закону, життєво необхідними товарами є: природний газ, вугілля енергетичне, паливо для АЕС, нафту, нафтопродукти (бензин, дизпаливо), банкноти та банківські метали, гуманітарна допомога, товари, звільняються від сплати ввізного мита відповідно до міждержавних домовленостей, крім вільної торгівлі (наприклад, товари, що ввозяться в якості технічної допомоги, для забезпечення діяльності Чорнобильського Фонду “Укриття”, в рамках співробітництва з НАТО, Глобальним фондом, тощо).
Додатковий імпортний збір буде стягуватися з товарів, які ввозяться на митну територію України у митному режимі імпорту (тобто для вільного обігу на митній території України), незалежно від країни їх походження за ставками:
– 10% для товарів, які класифікуються в 1 – 24 товарних групах згідно з УКТЗЕД;
– 5% для товарів, що класифікуються у 25 – 97 груп згідно з УКТЗЕД;
– 10% для товарів, що підлягають обкладенню ввізним митом відповідно до статті 374 Митного кодексу України.
Цей закон набрав чинності з 1 січня 2015 року.
Але для вступу в силу зазначених ставок Україна вела переговори з західними партнерами.